Informace tábory

Řadu let pořádáme letní dětské tábory s tématikou zvířátek a přírody, se kterou jsme úzce spojeni. Během pobytů si děti uvědomují,  jak je pro ně příroda důležitá, jak je důležité se k přírodě i zvířátkům chovat odpovědně a s láskou. Děti si vytváří pozitivní a tvořivý vztah k přírodě, sobě samému i ke svým kamarádům.

Pro jak staré děti?

 • Tábory pro malé farmáře jsou určeny především pro děti ve věku od 3 do 9 let.
  Pokud by byl turnus již obsazen, můžete své dítko  zaregistrovat  jako náhradníka. V případě uvolnění místa na táboře Vás budeme kontaktovat.
 • Tábory pro velké farmáře jsou určeny především pro děti ve věku od 6 do 13 let.
  Pokud by byl turnus již obsazen, můžete své dítko  zaregistrovat  jako náhradníka. V případě uvolnění místa na táboře Vás budeme kontaktovat.
 • Tábor pro zkušené farmáře + je určen pro děti ve věku od 11 do 18 let. Jako jediný je na čtrnáct dní a jeho součástí bude výprava do přírody a spaní pod širákem minimálně 2 noci. Pokud by byl turnus již obsazen, můžete své dítko  zaregistrovat  jako náhradníka. V případě uvolnění místa na táboře Vás budeme kontaktovat.

Pokud se Vám nehodí termín tábora, do kterého by se Vaše dítko věkově nejlépe hodilo, je možné ho po telefonické dohodě přihlásit i na jiný turnus tábora.

Kde se tábory konají? 

Na statku ve Vilémově u Golčova Jeníkova. Zde se nachází náš statek plný domácích i exotických zvířátek, která pomáhají dětem i dospělým. Se zvířátky jsou děti v celodenním kontaktu.

Jaké je ubytování a sociální zázemí? 

Děti jsou ubytované ve čtyřech větších dřevěných chatkách pro 6 lidí a v zateplené  maringotce, kam se pohodlně vejde 16 dětí. Sociální zařízení – WC a sprchy – jsou zděné, samozřejmě s teplou vodou.

Jaká je náplň tábora?

Program tábora je přizpůsobený věku dětí, základem na všech turnusech je:

 • seznámení s domácími i exotickými obyvateli farmy, péče o ně
 • poznávání rostlin a živočichů
 • základy první pomoci při úrazu
 • celodenní výlet a procházky do přírody
 • zábava s koníky
 • mnoho sportovních a přírodovědných her

Na farmě je arboretum, bazén, trampolína a malé dětské hřiště, pod krásnou dřevěnou pergolou máme venkovní jídelnu, v případě, že nám počasí nepřeje, se schováváme na půdu, která je uzpůsobená jako společenská místnost, kino i velký stan.

Odjezd a příjezd

Odjíždíme zpravidla v neděli od KD Dukla Pardubice v 10 hodin. Vracíme se na stejné místo v sobotu v 11 hodin. Přesné informace jsou napsány u jednotlivých táborů a též je dostanete před začátkem tábora e-mailem.

Potřebné formuláře

Je nutné, abyste vyplnily a při odjezdu předali zodpovědné osobě kopii kartičky zdravotní pojišťovny a potřebné formuláře, které jsou pro Vás připravené ke stažení na stránce tábora. Další nezbytnou nutností je platný Posudek o zdravotní způsobilosti, který Vám vystaví dětský lékař a v současné době má platnost 2 roky. Bez těchto formulářů nemůžeme Vaše dítě na tábor převzít.

Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem, rádi Vám vše upřesníme.